W tym artykule opiszę jakie kroki powinny zostać podjęte przed sesją zdjęciową, aby zapewnić jej sukces. Poruszę tematy takie jak: wybór stroju, wybór lokalizacji, makijaż, fryzura, poza, stylizacja, dodatki i akcesoria. Zatem dowiedz się jak się przygotować do sesji zdjęciowej!

Jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

Decydowanie, w co się ubrać na sesję zdjęciową, może być zabawne, ale również przysporzyć nieco kłopotu! Chcesz wyglądać jak najlepiej, jednocześnie wydobywając wszystkie uroki związane z porą roku, a także temperamentu Twojej rodziny. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na sesję rodzinną, narzeczeńską czy ciążową oto kilka uwag, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, odnośnie stylizacji.

 

Lokalizacja sesji zdjęciowej

Marzysz o sesji studyjnej, plenerowej w górach, nad jeziorem, w parku lub w mieście? Lokalizacja sesji zdjęciowej może pomóc w ustaleniu odpowiedniego stylu ubioru.

Jeśli sesja odbędzie się nad jeziorem polecam dla pań długie, zwiewne sukienki. Dla panów i chłopców doskonałe będą neutralne koszulki polo lub t-shirty oraz długie spodnie w kolorach ziemi, khaki.

Jeśli zdjęcia robisz w otoczeniu zieleni, zastanów się, jakie kolory będą pasować do scenerii. Możesz trzymać się bardziej neutralnej palety kolorów – wybierając brązy, złamaną biel, pastele. Możesz również wybrać żywe kolory, tu najlepiej sprawdzi się zasada trzech kolorów. Kolory dobieramy według zasady: kolor główny, kolor bazowy i kolor dodatkowy. Kolory bazowe to zazwyczaj odcienie neutralne – jak beż, szarości, biel, oliwkowa zieleń. Kolor główny powinien być dość wyrazisty, bo to właśnie on będzie nadawał ton oraz charakter całej stylizacji – to może być na przykład czerwień, pomarańcz, fuksja, sprawdzi się również granat, koniakowy brąz, bordo. Kolory uzupełniające powinny ładnie kontrastować z resztą stroju, jeśli kolorem wiodącym jest czerwień, dobrym uzupełnieniem będzie na przykład chłodny, pastelowy róż albo turkus.  do sesji w plenerze nie polecam dwóch kolorów – czystej bieli i głębokiej czerni. … Nie polecam także kolorów „neonowych”.

Określ charakter zdjęć – kilka prostych rad

Zastanów się, jak chcesz aby wyglądała Twoja sesja i efekt końcowy w postaci zdjęć.

Zdecyduj czy wybierasz zabawny, swobodny wygląd, czy bardziej formalny styl? To co założysz, może pomóc Ci osiągnąć atmosferę, którą chcesz utrwalić na Swoich zdjęciach.

Jeżeli chcesz zdjęcia portretowe, pozowane wybierz bardziej formalny styl. Załóż dłuższą sukienkę lub dżinsy. Możesz także dodać trochę biżuterii lub założyć buty na obcasie, aby Twoje stroje były nieco bardziej wyszukane.

Jeżeli chcesz uzyskać zabawną, ciepłą sesję zdjęciową, mniej pozowaną, skierowaną bardziej na uchwycenie emocji, relacji, zabawy – postaw na długie zwiewne sukienki, koszule z krótkim rękawem czy też długie spodnie Możesz nawet poeksperymentować z niektórymi akcesoriami, takimi jak czapki lub opaski na głowę.

Przy wyborze stylizacji uwzględnij pogodę jaka panuje na zewnątrz. Upał jest zawsze czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Lekka lub luźna odzież to często najbezpieczniejszy wybór na letnią sesję zdjęciową. W przypadku dzieci ta wskazówka jest szczególnie ważna!

 

Jesteś GOTOWA(-Y) DO ZAREZERWOWANIA SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Wiosna jest tuż za rogiem, a wraz z nim zabawy i uśmiechy na świeżym powietrzu. Uchwyć wyjątkowe chwile w aparacie, aby zachować je na zawsze. Skontaktuj się ze mną, aby zarezerwować sesję zdjęciową już dziś.

Zobacz zdjecia z przeprowadzonych przezemnie sesji! 

 

Formularz kontaktowy